Menu

Markalarımız

DEWALT

90 yılı aşan süre içinde DeWALT, sağlam sanayi tipi ürünlerin tasarımı, mühendislik ve üretiminde kendini dünya çapında kanıtlamıştır. 1992 yılında Raymond DEWALT kalite ve dayanıklılıkta standart DEWALT markasını Kuzey Amerika ve kısa sürede dünya çapında hızla büyüyen profesyonel el aletleri markası haline gelmiştir. Dünyanın birçok yerinde üretim tesisleri bulunan DEWALT markasının Türkiye'deki tek yetkili distribütörlüğü Kale Şirketler Gurubu tarafından yapılmaktadır.oluşturan radyal kollu testereyi icat etmiş ve mükemmel icat kullanıcılar arasında kabul gören sağlam, güçlü, hassas ve güvenilir ünümüzün başlangıcı olmuştur. Bugün bu karakteristik özellikler, tecrübe, en iyi gelişmiş teknoloji ve mühendislik DEWALT isminin tescilli özellikleri olmuştur.

KL

Kale Hırdavat ve Makine A.Ş. nin tescilli markası olan KL , hem yurt içinde hem yurtdışında çok büyük atılımlara imza atmış, kalitesiyle liderliği yakalamıştır. KL markası bir çok ürün grubunu içerisinde barındırmaktadır. Her geçen günde yeni ürünlerKLimzasıyla müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Kısaca KL ürün gruplarına göz atmak gerekirse. Elektrikli el aletleri: KL profesyonel ve endüstriyel el aletleri geniş bir yelpazede pazarda yer alamaktadır. Ürün kalitesi ve çeşitliliği her geçen gün artan elektrikli el aletleri grubumuz kendi sınıfında önemli bir konuma sahiptir. Jeneratörler: 1.0 kVA jeneratörden başlayarak 6.5 kVA gücüne kadar jeneratörler KL ürün grubunun içerisinde önemli yer teşkil etmektedir. Ayrıca üst konsept olarak adlandırılabilecek 5.0 kVA dizel kabinli sessiz jeneratör evlerin ve orta büyüklükteki işletmelerin ihtiyaçlarına çözüm üretmektedir.
*2012 yılı itibariyle tüm jeneratörlerimiz TSE sertifikasına sahiptir. İnvertör Kaynak Makineleri: KL markasının lokomotifi olan invertör kaynak makineleri sektöre en son giren ürünlerden olmasına rağmen yurt içinde ve yurt dışında çok talep ören bir ürün haline gelmiştir. Ark kaynak makineleri , TIG/MMA kaynak makineleri , TIG AC/DC kaynak makineleri, plazma kesme makineleri ve gazaltı kaynak makineleri tamamıyla invertör konseptiyle müşterilerin kullanımına sunulmuştur.
*2012 yılı itibariyle tüm jeneratörlerimiz TSE sertifikasına sahiptir. Havalı aletler: Somun sökme makineleri , taşlama makineleri , tornavidalar, matkaplar , kırıcı seti ve şartlandırıcı gibi ürünler başta olmak üzere geniş bir havalı alet gamı bulunmaktadır. Havalı çivi çakma ve havalı bobinli çivi çakma makineleri , havalı zımba makineleri ve aksesuarlarıyla ürün grubu desteklenmiştir. Benzinli Bahçe Makineleri: KL markasının en yeni üyesi olan benzinli bahçe aletleri; orman motorları , çalı tırpanları , dal budama makinesi , çit budama makinesi ve çim kesme makineleri gibi klasik ürün gruplarının yanında toprak delme makinesi, çay toplama makinesi gibi özel ürün gruplarıyla da tüm sektöre hitap etmektedir. Metal Kesme ve Taşlama Diskleri: KL markasının ilk ürün gruplarından olan kesme ve taşlama diskleri uzun ömürleri ve uygun fiyatlarıyla ön plana çıkmaktadır. Elmas Diskler ve Karot Uçları: Duvar, granit, mermer ve Beton kesimlerinde ustaların en büyük yardımcısı konumundaki elmas testereler ve karot uçları, ağır kesim işlerinde kullanmak üzere tasarlanmış elmas testereler ve profil testereler 2000 yılından bu yana piyasada rakiplerine fark atmaktadır. Diğer ürünler: Piyasa beklentilerini karşılamak ve marka bağımlılarımızın istekleri doğrultusunda, barutlu çivi çakma makineleri , karıştırıcı matkaplar , kompresörler, elektrikli vinçler, zımpara taş motorları, kablo makaralar ve mandrenler de KL markasıyla iç ve dış pazarda satılmaktadır.

BLACK & DECKER

Black & Decker Şirketi dünyanın en büyük elektrikli ve şarjlı el aletleri ve aksesuarları üreticisidir. Küçük ev aletleri bölümü ABD'de bir numaralı pazar payına sahiptir ve global olarak önemli bir paya sahiptir. Bugün, Black & Decker® yaşam mekanlarında ve ticari uygulamalarda kullanılan kaliteli ürünler sunan, global bir üretim ve pazarlama şirketidir. Ürünler 100'den fazla ülkede pazarlanmakta ve cironun yaklaşık yarısı ABD dışındaki ülkelerde gerçekleşmektedir. black S. Duncan Black ve Alonzo G. Decker isimli iki genç girişimci; Baltimore, Maryland?de ufak bir makine atölyesi kurdular ve şirket ismini Black & Decker® Üretim Şirketi olarak belirlediler. Atölyeleri hayaller edebileceklerinin ötesinde büyüdü. Bugün, Black & Decker® yaşam mekanlarında ve ticari uygulamalarda kullanılan kaliteli ürünler sunan, global bir üretim ve pazarlama şirketidir. Ürünler 100'den fazla ülkede pazarlanmakta ve cironun yaklaşık yarısı ABD dışındaki ülkelerde gerçekleşmektedir. decker Black & Decker Şirketi dünyanın en büyük elektrikli ve şarjlı el aletleri ve aksesuarları üreticisidir. Küçük ev aletleri bölümü ABD'de bir numaralı pazar payına sahiptir ve global olarak önemli bir paya sahiptir. 1900'lerin başında kurulan ufak atölyenin, bugünkü global üretim ve pazarlama devine dönüşmesindeki olaylar zinciri neydi? Cevap şirket tarihinde yatan başlıca olayların zamanda dizilişine göz atarak bulunabilir.
Black & Decker® Tarihçe
1917 -Şirket matkabında kullanılan kabza ve tetikli şalter için patent aldı. ABD, Baltimore, Towson'da 12,000 metrekarelik ilk Black & Decker® fabrikası kuruldu.
1922 - Şirketin ilk yabancı bağlı ortaklığı Kanada'da, Black & Decker® Manufacturing Company, Ltd. olarak kuruldu ve ABD dışındaki ilk montaj, satış, servis ve depolama tesisi oluşturuldu. Ayrıca elektrikli tornavida gelişen ürün grubuna eklendi.
1925 - Uluslararası gelişme devam etti. Black & Decker®, Ltd.satış, servis ve depolama bağlı ortaklığı, İngiltere çapında faaliyet gösterecek şekilde kuruldu.
1928 - Black & Decker® Cleveland, Ohio, ABD'de bulunan, sanayi tipi elektrikli el aletleri üreticisi olan Van Dorn Electric Tool Company şirketini bünyesine kattı.
1929 - Black & Decker® (Australasia) Pty., Ltd. Sidney, Avustralya'da kuruldu. Bu bağlı ortaklık, montaj, bobin sarma, satış, servis ve depolama tesisiydi.
1941 - Towson tesisi ordu için fünye, şarapnel ve diğer ordu donatımı üretmeye başladı. Kaynakların savaş gereçlerine yöneltilmesine ramen, Şirket yasal limitler dahilinde elektrikli el aletleri üretmeye devam etti.
1943 - Black & Decker® 2. Dünya Savaşında kazandiği dört takdirnameden biri olan prestijli Army-Navy ödülünü üretim için kazandı.
1946 - Batı yarımkürede işleri geliştirmek için bir bağlı ortaklık kuruldu. Güneyde genişlemek için São Paulo, Brezilya'da satış, servis ve depolama tesisi kuruldu.
1950 - Bir milyonuncu matkap üretim bantından çıkarak Şirketin üretim tarihinde bir dönüm noktası oluşturdu.
1951 - Kurucu ortak ve 1910'dan itibaren şirket başkanı olan S. Duncan Black, 15 Nisan'da, 68 yaşında öldü. Alonzo G. Decker, Sr. başkan oldu. Şirket, Hampstead, Maryland, ABD'de 11 metrekare fabrika inşaatına başladı.
1954 - Şirket başkanlığına devam ederken, Alonzo G. Decker, Sr. yeni oluşturulan Yönetim Kurulu Başkanlığı konumuna seçildi.
1955 - Black & Decker® Güney Afrika (Pty.), Ltd. satış ve servis bağlı ortaklığı Johannesburg'da kuruldu (1958'te Cape Town'a taşındı). Şirket, Croydon, Victoria, Avustralya'da 4650 metrekare tesis inşa etti.
1956 - Alonzo G. Decker, Sr. 72 yaşında, 18 Mart'ta öldü. S. Duncan Black'ın kardeşi ve uzun süredir şirket yöneticisi olan Robert D. Black, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan oldu.
1957 - 1958 - Brüksel'de, Black & Decker® (Belçika) S.A. satış, servis ve depolama tesisi kuruldu. 1958'te Black & Decker® (Yeni Zellanda) Ltd. Auckland'da ve Black & Decker®, G.m.b.H. Düseldorf'ta kuruldu.
1959 - Black & Decker® Master Power Corporation adlı bir bağlı ortaklık kurarak Ohio ve Kanada'da faaliyet gösteren havalı alet üreticisi Master Pneumatic Tool Company, şirketini satın aldı.
1960 - Kurucu ortağın oğlu ve 1930'dan beri Black & Decker® çalışanı olan Alonzo G. Decker, Jr., başkanlık konumunu Robert D. Black'dan aldı. Robert D. Black yönetim kurulu başkanlığı ve CEO görevlerini sürdürmeye devam etti. Black & Decker® DeWalt, Inc. Şirketini satın aldı.
1965 - Hampstead tesisi 22300 metrekare genişleyerek Towson tesisinden üretimi devraldı. Bu değişiklik Towson'daki üretime son verdi. Towson olanakları araştırma ve teknoloji geliştirme için yeniden düzenlendi.
1967 - 1968 - İngiltere şirketi, artan ihracattaki göze çarpan başarısından dolayı Kraliçe'nin sanayi ödülünü aldı. . İtalya şirketi yerel ekonomiye katkılarından dolayı İtalyan Hükümeti'nin Oscar del Commercia ödülünü aldı.
1970 - 1971 - Şirket Carbide Router Company, Inc. of Moonachie, New Jersey, ABD, şirketini satın aldı. 1971'de Lagos'ta Black & Decker® (Nijerya), Ltd. ve Buenos Aires'te Black & Decker® Arjantin A.C.I. Satış ve servis şirketleri kuruldu.
1972 - Japon hükümeti Black & Decker® için elektrikli el aletleri üretimi izni verdi. Nippon B&D KK özel girişim bazında bu iznin verildiği ilk Japon olmayan şirket oldu.
1973 - İngiltere şirketi Workmate®; çalışma tezgahını üreterek İngiltere Tasarım Kurulunun Mükemmellik Ödülünü kazandı.
1974 - Satışlar 500 Milyon USD seviyesini aştı. İlk bir yıllık müşteri memnuniyeti garantisi ABD'de Black & Decker® tarafından sunuldu.
1975 - Alonzo G. Decker, Jr. CEO konumunu bıraktı fakat yönetim kurulu başkanlığını devam ettirdi. Francis P. Lucier CEO ve başkanlık konumlarını aldı. Şirket tarihinde ilk defa Black ve Decker aileleri mensupları sışında birisi CEO konumuna getirildi.
1979 - ABD elektrikli el aletleri faaliyeti Black & Decker® (U.S.) Inc. ismi altında birleştirildi. Yıllık satışlar 1 Milyar USD seviyesine ulaştı.
1981 - Robert D. Black, 84 yaşında, 21 Mart'ta öldü.
1984 - Black & Decker® kapsamlı bir şekilde yönetim ve üretimde organizasyonunu yeniden düzenledi. İngiltere'de Maidenhead ve Harmondsworth; İrlanda'da Kildare; ABD'de Pensilvanya'da Lancaster ve Ohio'da Solon fabrikaları kapatıldı. Ayrıca 1984'de General Electric Company şirketinin küçük ev aletleri bölümü satın alındı. Black & Decker® General Electric'ten alınan küçük ev aletlerinin markasını Black & Decker® markası ile değiştirmek için çok kapsamlı bir program başlattı.
1984 - Geniş ürün çeşidi ve global pazarlama tecrübesini yansıtacak şekilde Şirket yeni bir logo kullanmaya başladı.Yeni logo uzun bir süredir Şirket ile beraber anılan güçlü turuncu rengi kullanarak altıgen geleneğini sürdürmeye devam etti.
1985 - Black & Decker® 75. yılını kutladı. Kutlamalar çerçevesinde şirket hatıralarını içeren bir kapsül yenilenen Towson mühendislik binasına yerleştirildi. Kapsül burada 2085 yılına kadar kalmaya devam edecek. Pazarlama ve satışı daha fazla vurgulamak için şirket hisse sahipleri, şirketin isminin The Black & Decker® Corporation olrak değişmesine izin verdi.
1987 - Black & Decker® Şirketinin canlılığı enerji yarattı. Kazanç iki katına çıktı ve satışlar Şirket tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı. Satışlar 2 Milyar USD seviyesini geçti ve Black & Decker® Fortune dergisinin açıkladığı ABD merkezli en büyük 200 sanayi şirketi arasına girdi. Sales & Marketing Management dergisi, ABD çapında yapılan bir ankette Black & Decker® Şirketini en iyi satış organizasyonuna sahip şirket ilan etti.
1988 - Şirket, dünya çapındaki satın alma operasyonları ve deneyiminden dolayı Purchasing dergisi tarafından Medal of Professional Excellence ödülüne layık görüldü.
1989 - Black & Decker® 2.8 Milyar USD cirolu Emhart Corporation'ı bünyesine katarak, Şirketin hacmini yaklaşık ikiye çıkartarak rekabetçi bir global varlık elde etti ve Kwikset® kapı kilit ve kolları, Price Pfister® bataryaları, Molly® dübelleri, POP® perçinleri, True Temper golf sopası şaftları ve daha birçok tüketim ve sanayi ürünlerini şemsiyesine ekledi. Black & Decker® şarjlı ürünlerdeki başarıları ve NASA?nın Gemini ve Apollo programlarına katkılarından dolayı ABD Uzay Vakfı, Teknoloji Ünlüler Geçidine dahil edildi.
1990 - Şirket yaklaşık 700 Milyon USD devralma borcunu, stratejik olmayan altı faaliyetin satış kazançlarından geri ödedi. 10 bin tüketici arasında 6000 marka ile yapılan bir ankette Black & Decker® marka tanınırlığında ABD'de 7. ve Avrupa'da 19. sırayı aldı. Black & Decker® müşteri memnuniyetini Şirket'in operasyonlarının herbir kesiminde arttırmaya odaklı Toplam Kalite Sürecini başlattı.
1992 - Tümüyle yeni DEWALT profesyonel ürün grubu Kuzey Amerika'da piyasaya sürüldü.
1993 - Şirketin modern dağıtım kanalına sunduğu yeni ürünler ve servis seviyesi Wal-Mart, Builders Square, L.G. Cook, BMA, Channel Home Centers ve daha başka birçok ABD kurumsal müşterisinden Yılın Tedarikçisi ödülünü almasını sağladı. Ayrıca seçili ELU profesyonel ürün grubu Avrupa'da piyasaya sürüldü.
1993 - En son Dustbuster® şarjlı el süpürgeleri İngiltere Tasarım Kurulunun Tasarım Ödülünü kazandı.
1995 - Yeni DEWALT profesyonel el aletleri ve aksesuarları Avrupa'da piyasaya sürüldü.
1996 -Süreklilik gösteren yenilikçi yeni ürünlerin katkısıyla faaliyet gösterilen her iş kolunda 1 veya 2 numaralı konum elde edildi ve mevcut konum yükseltildi.
1998 - Black & Decker® son on yılın en güçlü bilonçosunu açıkladı ve ana iş faaliyetleri rekor seviyede satış elde etti.
1999 - Başlıca perakende iş ortaklarını Kuzey Amerika ve Dünya çapında genişlemelerinde desteklemek için internet ve elektronik ticaret stratejileriyle, faaliyetlerin globalizasyonuna önem verildi.
1999 - Black & Decker® VP2000K Quattro® çok amaçlı şarjlı hobi aletiyle prestijli Millennium Product ödülünü Tasarım Kurulundan aldı.
2000 - Black & Decker® 11. Design Week ödülünü Mouse® detay zımparası ile hobi ürünleri kategorisinde kazandı. Ayrıca IDSA ödülünü kazandı.
2002 - Black & Decker® ve Hitachi Koki elektrikli el aletleri faaliyetlerinde kurumsal anlaşmaya imza attılar.
2002 - Black & Decker® tarafından benzersiz bir şekilde tasarlanan Dustbuster® şarjlı el süpürgesi IDSA tarafından Bronz ödüle layık görüldü.
2003 - Black & Decker® Avrupa güvenlik hırdavat faaliyetini Assa Abloy'a 108 Milyon USD'a sattı.
2003 - Black & Decker® Baldwin Hardware Corporation ve Weiser Lock Corporation' Masco'dan 275 Milyon USD'ye peşin olarak satın aldı.
2004 - Black & Decker® 2003 yılı tamamında 4.02 USD ve 4. çeyreğinde 1.35 USD yeniden yapılanma öncesi hisse başına kazanç açıklayarak 480 Milyon USD nakit elde etti.
2004 - Black & Decker® süregelen faaliyetlerden 2004 yılının 2. çeyreğinde rekor bir hisse başına kazanç açıkladı.
2004 - Black & Decker® Pentair, Inc. (NYSE: PNR) şirketinin elektrikli el aletleri grubunu peşin olarak 775 Milyon USD'ye satın aldığını açıkladı. Porter-Cable, Delta, DeVilbiss Air Power, Oldham Saw ve FLEX markalarını içeren bu grup 2003 yılında 1.08 Milyar USD satış ve 82 Milyon USD kar elde etti. Daha fazla bilgi için www.bdk.com.
2005 - Yenilikçi Alligator® elektrikli dal testeresi satışa sunuldu. 2006 yılında prestijli Alman IF Design ödülünü aldı.
2007 - Black & Decker® 2. nesil elektrikli süpürgeleri tasarımlarıyla ve yenilikçi Pivot® Dustbuster® şarjlı el süpürgesi tasarım ve ergonomisiyle Plus X ödülünü kazandılar.

ATLAS

Öyküsü 1994 yılında başlayan Atlas, yük kaldırma taşıma ekipmanları, istif makineleri konularında uzmanlaşmış, Türkiye'nin önde gelen makine ve ekipman markalarından biridir. Atlas; güvenlik, insan sağlığı, satış sonrası, çevre ve yüksek kalite standartlarına bağlı kalarak, yenilik, mükemmellik, ürün güvenirliği ve koşulsuz müşteri memnuniyeti için çabalamaktadır. Atlas; ceraskallar, hubzuglar, vinçler, krikolar, manyetik kaldırmalar, transpaletler, akülü, aküsüz istif makineleri ve forkliftler dahil olmak üzere geniş kapsamlı ürün portföyüne sahiptir. Atlas; Sektörde ürün ve satış sonrası hizmet kalitesiyle öne çıkmış, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda satıcı ve kullanıcı firmalar tarafından kabul görmüş, çok tanınan ve tercih edilen bir marka olmuştur.

RIDGID

1923'den bu yana RIDGID, uzmanlık gerektiren iş kollarında çalışanlar arasında kusursuzluk sembolü olarak tanınmıştır. Ridge Tool Company?de bu mirası ciddiye alıyoruz. Bu nedenle RIDGID markası taşıyan her alet, 80 yıl önceki ilk ağır iş boru anahtarıyla aynı yüksek kalite standartları, güç ve dayanıklılıkla üretilmiştir. Devrim yaratan bu ürünün ilk sunulmasından bu yana beklentilerimiz, müşterilerimizin beklentilerini aşması için emsalleri arasında öncü ürünler yaratmaktır. Emerson Tool Company?nin bir parçası olan RIDGID markasına daha da değer katmak müşterilerimize verdiğimiz sözdür. Saygınlığınızı bağladığınız aletleri seçerken, ustaların seçiminin piyasanın lideri olduğunu unutmayın.

STANLEY

STANLEY 1843 yılından beri profesyonel kullanıcıların tek tercihidir. Size profesyonel anlayışla tasarlanmış profesyonel alanlarda test edilmiş ve profesyonel standartlarda üretilmiş dünyanın en geniş ve kaliteli el aletleri serisini sunuyoruz. STANLEY, maket bıçakları ve powerlock metreler gibi klasik yaratmaktan, Fubar gibi günümüzün vazgeçilmez yeni takım çantalarını tanıtmaya kadar her zaman yaptığımız her şeyin özü sağduyu yaratıcılık ve yenicilik olmuştur.

VOLT

Volt Elektrik Motor Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1966 yılında Volt Bobinaj adı ile kurulmuş ve 1987'ye kadar bobinaj işleri ve daha sonra da aspiratör ve vantilatör motorları imali konularında faaliyet göstermiş aynı yıl bir fazlı elektrik motorları imalatına başlamıştır.
Eylül 199S'te üç fazlı elektrik motorları imalatına da başlayan Volt Elektrik Motorları, Mart 2011 'de Saya Grup Bünyesine katılmıştır. Teknolojik yeniliklere ayak uydurmak ve kaliteyi mükemmelleştirmek inancında olan Volt Elektrik Motorları, teknoloji yatırımını hızlandırmış ve en son teknolojiye göre yeniden donatılmaya başlanmıştır.

GAMAK

Merkezi ve üretimi İstanbul Dudullu'da bulunan GAMAK, IEC 56 yapı büyüklüğünden 450 yapı büyüklüğüne kadar ürettiği asenkron elektrik motorlarıyla sanayinin ihtiyaç duyduğu çok geniş yelpazede üretim yapmaktadır. En son IEC 450 yapı büyüklüğünün dizayn edilip imalata alınmasıyla, alçak gerilim serisinde 0,06 kW'tan başlayıp 1250 kW'a kadar üretim yapma imkanına kavuşmuştur.
Standart 3-Fazlı tam kapalı asenkron elektrik motorlarının yanı sıra GAMAK olarak amaç ve misyonlarımızdan birisi de sanayide üretilen makine ve aksamların tahrik sistemleri için ihtiyaç duyulabilecek her türlü motor ihtiyacını karşılamaktadır. Bu amaçla uzun yıllardan beri üretmekte olduğumuz Yüksek verimli motorlar, Çok devirli motorlar, Tek fazlı motorlar, İçten Soğutmalı IP23 motorlar, Hız kontrol uygulamaları için motorlar, Frenli motorlar, Duman boşaltma motorları, Denizcilik uygulamaları için motorlar ve Amaca özel motorlar, çok geniş güç aralığında müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

ABANA

ABANA MOTORSAN SAN. ve TİC.A.Ş., konusunda ihtisas sahibi olmuş, Türkiye’nin en önemli elektrik motoru imalatçılarından biridir. Merkezi İstanbul’da bulunan firmamızın üretim noktası Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi'nde olup, toplam 40.000 m2’lik kullanım alanı üzerinde bulunan 10.000 m2’lik fabrika alanı içersinde, 63’den 280 tip gövde büyüklüğüne kadar ve 0.12 kW- 110 kW (kompakt) güç değerleri arasında olan; 2,4,6,8 ve 12 kutuplu AC Trifaze Elektrik Motorları üretimi gerçekleştirilmektedir.

SUMAK

1992 yılında su pompaları imalatı yapmak üzere kurulmuş olan Sumak Pompa, günümüze gelindiğinde 6000 m² kapalı alanda su pompaları ve akuple olarak elektrik motorları ile elektrik panoları konusunda tasarım, üretim, pazarlama, satış ve satış sonrası destek faaliyetlerini gösteren yüzde yüz Türk sermayeli bir şirkettir. Konusunda yetkin mühendis, tekniker, teknisyen kadrosu ve toplamda 115 çalışanı ile Sumak Pompa ürünlerin tamamını özgün olarak kendi bünyesinde üretmektedir.

VARAN

Sektörümüzde lider kuruluş olarak, ismimizi ülkemizin öncü markası haline getirip dünya standartlarına uygun kaliteli ürünleri daha ucuza üretmektir.
1975 Yılında, KARAKÖY/ŞİŞHANE' de ufak bir dükkanda kurulan VARAN TULUMBA; her geçen gün büyüyerek ve kendisini geliştirerek bugün İSTANBUL ÇOBANÇEŞME mevkiinde bulunan fabrikasında faaliyetine devam etmektedir.
İMALATINDA; -1/2 Hp' den 50 HP'ye kadar MONOFAZE ve TRİFAZE MONOBLOK, KADEMELİ ve SALYANGOZ pompalar -HİDROFOR çeşitleri -DALGIÇ Pompalar üretilmektedir.
Yeniliğe açık ; KALİTE' yi ve GÜVENİ simge edinen VARAN TULUMBA ; MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ hep ön planda tutmuştur.Servis ve Yedek Parça garantisi ile uygun fiyat politikasını hep bir arada tutan VARAN POMPA Türkiye' nin her yerinde siz değerli kullanıcılarımızın hizmetindedir.

LEO

LEO CO., LTD, domestik seri pompaların en büyük imalatçı ve ihracatçılarından biri olan pompa ve bahçe makinelerinin tasarım ve çalıştırma, üretim, satış ve servisiyle uğraşan profesyonel bir şirkettir. 2009 yılında, GÜRAK ARITMA VE POMPA SİSTEMLERİ A.Ş ile yapılan iş ortaklığı ile Turkiye'de kısa sürede pompa pazarında söz sahibi olmayı hedeflemektedir. LEO, 27 Nisan 2007 tarihinde Shenzhen Borsasında domestik pompa sanayinde listede birinci şirket oldu.2010 Yılında pompa üretim kapasitesini 40 MİLYON/ yıl çıkardı.

DALGAKIRAN

Dalgakıran kuruluşundan başlayarak daima geleceği hayal edip planlayarak ve buna uygun stratejileri oluşturup uygulayarak var olmuştur. Kuruluşumuzda var olan yenilikçilik, müşteri odaklılık, sürekli büyüme ve rekabette bir adım önde olma felsefemiz 48 yıllık bir gelenek halinde sürmektedir.